Teší nás, že sa o nás zaujímate!

Október - mesiac úcty k starším

Vážení a milí hostia!
Dovoľte mi, aby som Vás privítala na dnešnom stretnutí pri príležitosti mesiaca úcty k starším ľuďom. V prírode jesenný mesiac október odovzdáva plody a výsledky práce ľudských rúk z jari a leta a prináša nám aj zimný odpočinok a oddych po dobre vykonanej práci.
Tak podobne je to aj so životom  človeka.
Jar, to je naše detstvo a mladosť, dospievanie.
Leto je dospelý a stredný vek človeka, keď človek svojou prácou buduje spoločnosť, rodinu, vychováva deti, opatruje blízkych.
Jeseň je obdobie do ktorého ste sa priblížili aj vy. Ste na dôchodku, ste pánmi svojho času, nikto Vám neurčuje pracovnú dobu, sami si plánujete čo urobíte so svojim voľným časom. Teraz si môžete vychutnávať plody práce Vášho života, oddychovať, tešiť sa zo svojich vnúčat, trošku ich pritúliť, pohladiť, pomaznať, porozprávať im rozprávku a venovať im čas vtedy, keď sú ich rodičia zaneprázdnení prácou. Oddychujte však aktívne, stretávajte sa medzi sebou, naplánujte si spoločné výlety, vychádzky do prírody, nájdite si spoločné záľuby, robte to, čo ste nestíhali keď ste boli zavalení prácou. Netrápte sa, že Vaša chôdza je neistá a pomalšia, že Vaše oči potrebujú okuliare, že sa Vaše ruky viac trasú a niekedy aj niečo rozlejú, že nie všetko počujete na prvýkrát a televízor musí znieť trošku hlasnejšie. Každý deň si vychutnávajte krásu života v dôchodku, hľadajte v ňom iba to pekné, využite každú chvíľku radosti a šťastia.
Pri dnešnom stretnutí Vám chceme poďakovať:
Ďakujeme Vám za všetko, čo ste počas svojho života vykonali pre nás, pre naše rodiny, pre našu obec, pre našu spoločnosť, že ste nám ukazovali príklad statočnosti, obetavosti a pracovitosti ...
A chceme Vás poprosiť:
Starajte sa o svoje zdravie, lebo vždy a stále potrebujeme Vaše rady, životnú skúsenosť a múdrosť, Vašu lásku a oporu, Vašu prítomnosť medzi nami.
 
                                                                                 Ďakujeme a prajeme Vám pekné posedenie!
Mgr. Mária Namešpetrová
2012_019.jpg
2012_025.jpg
2012_030.jpg
2012_032.jpg
2012_034.jpg
2012_037.jpg
2012_039.jpg
Vítajú Vás PUŠOVCE
Dúfame, že si v nej nájdete to, čo potrebujete.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one